Kevadel jõudsid meediasse uudised, et MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik on loomas uut erakonda. Andsin ka mina teada, et olen liitunud sellesama organisatsiooniga sooviga anda omagi panus Eesti elu edendamisse. Siis ei uskunud paljud, et meie ideest tegelikult asja saab, oli küll ootus uue poliitilise hingamise järele, kuid kardeti, et meie erakonnamaastikule (vähemalt hetkel) uutel tulijatel kohta pole.

Nüüd on suvi möödunud ja on hea meel tõdeda, et vähem kui kuu aja pärast, so 20. septembril, leiab aset Eesti Vabaerakonna asutamiskoosolek. Oleme tubli tööga saanud kokku vajaliku arvu liikmeid – meiega on avaldanud soovi liituda pea 600 inimest, mida on tublisti rohkem, kui tarvis ühe erakonna asutamiseks. Oleme valmis saanud oma erakonna sümboolika, milleks on kuldse südamega puhas, valge karikakar.  

Miks just karikakar? Eesti on kui lill: kui tema eest hoolitseda, siis ta õitseb; kui jätta hoolitsemata, siis närbub. Rahvapärimuses on karikakar armastuse lill. Me saame alati küsida, kas kodanikena armastame oma riiki ning vastupidi — kas riik armastab ja hoolib meist, oma kodanikest? Vabaerakonna logo on kodaniku ja riigi vabaduse ning armastuse sümbol — lill, mille eest tuleb hoolitseda, et ta kestaks; see on lille side, mis seob kodanikud mures ja rõõmus oma riigiga. Oleme sidunud logosse Eesti kontuuri, sest see on see maa, mille pärast ja mille nimel me tegutseme!

64a7a228-c202-465c-ab0b-8acb19fd0a5a

Lisaks liikmete värbamisele ja sümboolika loomisele on ka meie programm viimast lihvi saamas ning pärast selle kinnitamist asutava kogu poolt saab see olema ka kõigile lugemiseks-kommenteerimiseks saadaval.

Aga mis peamine – see on ikkagi põhjus, miks me otsustasime uue erakonna loomise kasuks. Ei ole uudiseks, et suur hulk valijaid ei ole tänaste parteidega ning nende tegutsemisega rahul ja oodatakse midagi uut ja täiesti teistsugust poliitilist juhtimist. Seesama teema on ka meie puhul olnud kõige suuremaks väljakutseks. Ootavad ju Eesti inimesed, et uus partei pakub midagi sellist, mille pärast üldse tasub poliitikasse tulla, samas ollakse väga skeptilised igaühe suhtes, kes avaldab soovi kaasa rääkida Eesti elu edendamisel kõige kõrgemal tasemel.

Toon siinkohal välja oma isikliku nägemuse, miks võiks ja peaks uus erakond (erakonnad) Eestis oma koha leidma:

  • igasugune poliitiline maastik, eriti aga Eesti-suguse noore riigi puhul, vajab “värsket verd”. Vaja on uusi ideid ja uusi tegijaid. Ka ettevõtete juhtkondasid vahetatakse, et oleks võimalus uuendusteks, riik pole siin erandiks.
  • Usaldus on muutunud poliitikas kaduvaks nähtuseks, me otsime kedagi, kes muudaks maailma, kuid need inimesed on ju tegelikult meie keskel olemas. Ega poliitik ei pea olema õpitud amet, vaid selleks saavad selle riigi inimesed, kes tahavad ja julgevad vastutust võtta ning otsuseid langetada. Anda neile inimestele võimalus ja usaldada neid, on ka võimalus luua muutusi.
  • Inimesed võõrduvad riigi asjades kaasa rääkimisest, võimalus kujundada riigijuhtimist kaasates selleks kõiki huvigruppe ja inimesi, kellel on soovi ja tahtmist, annab võimaluse tuua see müstiline “riik” ja inimesed taas lähemale.
  • Poliitikakujundamine on liikunud liiga väikese grupi inimeste kätte. Vaja on seda trendi murda ja viia riigi asjade eest otsustamine laiapõhjalisemaks.
  • Otsides Eesti arenguks parimat “mudelit” on ära katsetatud siiani veel vähesed võimalused. Iga uus tulija püüab tõenäoliselt pakkuda välja uusi ideid ja seeläbi saaks sündida sünergia juba toimivatest lahendustest ja uutest ideedest, olgu selleks siis kodanikualgatuse suurem roll või idee roteeruvatest poliitikutest, kes ei tohiks olla riigijuhtimise juures kauem, kui üks valimisperiood või miski muu, seni proovimata lahendus.

Minu sõnum kõigile, kes ootavad midagi enneolematut ja senikuulmatut on see, et midagi sellist, millest maailm veel kuulnud pole, ei ole pakkuda tõenäoliselt mitte kellelgi, kahjuks. Seega küsimuse peale, mida Teie pakute, mida teised ei ole suutnud, on vastused minu poolt toodud. Kui valija soovib muutusi, siis laskem uutel tulijatel end proovil panna, end tõestada. Kui me pole seda väärt, siis järgmisel korral on valik Teie!

 Täpsemalt saab meie tegemiste kohta lugeda siit  või Facebookist https://www.facebook.com/vabaerakond

Jaga ja kommenteeri: